בואו לגעת בעבר,

כפר קדם הוקם בשנת 1992 על אדמת טרשים ממזרח לישוב הצעיר, הושעיה, בהתאם לחזונו של מנחם גולדברג, מורה דרך, חולם ועושה. בתחילה היה רק אוהל רועים גדול ( שהיום מארח קבוצות לארוחות ולינה). אחר כך נקנו 3 קרונות רכבת מרכבת ישראל והובאו לכפר במבצע מיוחד. חברת הרכבת התחרטה לרגע על העסקה וביקשה את הקרונות בחזרה, אולם את הנעשה אין להשיב והמשאית, שכבר יצאה לדרכה, הגיעה לכפר קדם. הקרונות הוצבו במקומם ומשמשים אותנו עד היום. לאט לאט צמחו העצים ושיחים המוזכרים במקורות – כל שבעת המינים שנתברכה בהם ארצינו וכל ארבעת המינים עליהם מברכים בסוכות ועוד. אנו מוסיפים ומשפרים כל העת.

כפר קדם נמצא בישוב הושעיה- ישוב קהילתי דתי בגבעות הירוקות של הגליל התחתון, צופה על נצרת וכמטחווי קשת מציפורי. בכפר קדם משחזרים עם המבקרים את חיי היום-יום בארצינו העתיקה וכך מתחברים לשורשי אבותינו בצורה חוויתית ומעשית- לרכב על הגבעות כמו אברהם אבינו. להריח את הריחות שהריח יעקב בעודו מטפל בעדרו של לבן, לשמוע את מילות הנביאים תוך כדי דיש חיטים. לא רק שתוכלו למסוק ולאצור שמן זית מזיתי הכפר הטריים ולהכין תירוש מענבים טריים, אפילו תתלבשו כמו אבותינו !

הגליל העתיק קם לתחיה בכפר קדם. כאן תהיו שותפים להפקת מוצרי היום-יום כמו חלב, צמר ולחם ותוכלו לרכב על ה4X4 הקדום- החמור. כאן תוכלו לחוות את החוויה בכל החושים ולחבר אותה לערכים ולרוח הדורות מימי התנ"ך והמשנה, שהם עדיין חלק מחיינו כיום. מדריכינו המקצועיים יעשירו את החוויה בהקשרים הסטוריים ורוחניים, לחוויה שלא במהירה תישכח. תוכלו להשלים את החוויה בארוחה כפרית טעימה ונדיבה באוהל הרועים שלנו, בקפה חם ותה צמחים מתוק עם בקלאווה ותמרים, לפי מיטב כללי האירוח שכבר אברהם אבינו נודע בזכותם.

כפר קדם ממוקם על כביש 77 בין חיפה וכביש 6 לטבריה. כביש זה הוא מהראשיים לגליל ולכנרת, והוא נסלל על אחת הדרכים העתיקות, ששירתו את האיזור במשך אלפי שנים.